کد خبر: 3936559
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
نمانیده ولی‌فقیه در استان زنجان با اشاره به تأثیرگذاری بسیج در عرصه‌های مختلف کشور، اظهار کرد: حضور این نیروها در فضای مجازی تقویت و هدفمند شود.

نقش بسیج در فضای مجازی تقویت شودبه گزارش ایکنا از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی، نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان، شب گذشته، 1 آذرماه در دیدار فرماندهان سپاه و نیروهای بسیجی به مناسبت هفته بسیج اظهار کرد: امام خمینی(ره) با اندیشه والا و آینده‌نگری خود نهال بسیج را در جامعه شکل داد و امروز می‌بینیم این نیروی عظیم مردمی در همه عرصه‌ها به کمک کشور آمده است.

وی با تأکید بر اینکه درخواست رهبری انقلاب در صحنه بودن بسیج در عرصه‌های مختلف است، ادامه داد: شناسنامه بسیج پرافتخار، پر برکت و مملو از ایثار و رشادت است و باید این خدمات و دستاوردها در صحنه‌های مختلف باید در جامعه تبیین شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان با بیان اینکه فرهنگ بسیج همواره باعث اقتدار و عزت کشور در صحنه‌های مختلف شده است، افزود: امروز فرهنگ بسیج در جامعه جا افتاده و روشن‌ترین و افتخارآمیزترین کارنامه را دارد و بسیج باید نقش خود را در فضای مجازی تقویت و هدفمند کند.

وی به ارائه آموزش‌های علمی و فرهنگی در راستای توسعه فعالیت‌های بسیج تأکید کرد و تصریح کرد: حلقه‌های صالحین، نمونه تربیتی برای بچه‌های مسجد است و باید آموزش‌های لازم به آنها ارائه شود و  امیدآفرینی بین نوجوانان و جوانان و همه آحاد جامعه را مورد توجه قرار دهد.

خاتمی با اشاره به اینکه قرارگاه عمران و آبادی بسیج فعالیت‌های گسترده‌ای در مناطق مختلف استان زنجان به‌ویژه مناطق محروم انجام داده است، افزود: در حوزه فعالیت‌های عمرانی اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است که این روند باید تداوم داشته باشد.

شکل‌گیری اندیشه مقاومت در کشورهای منطقه

سردار جهانبخش کرمی، فرمانده سپاه انصارالهمدی(عج) استان زنجان، نیز در این دیدار با بیان اینکه مردم در قالب بسیج، دوشادوش سایر نیروهای مسلح در دوران دفاع‌مقدس صحنه‌های زیبایی را در تاریخ انقلاب اسلامی خلق کردند، تصریح کرد: حضور بسیج در جبهه مقاومت نیز پررنگ بود و امروز شاهد این هستیم که اندیشه مقاومت در همه کشورهای منطقه شکل گرفته است.

وی به حضور نیروهای بسیج در سیل سال‌های اخیر و قرار گرفتن بسیج در صف مقدم کمک به مردم سیل‌زده اشاره کرد و افزود: در سال‌های اخیر ۱۸۱۶ پروژه عمرانی در استان زنجان با کمک بسیجیان در مناطق محروم به اجرا گذاشته شده است و امسال از 501 پروژه در حال اجرا 42 پروژه در هفته بسیج به بهره‌برداری می‌رسد که عمده آن‌ها مربوط به تأمین آب شرب مناطق روستایی است.

کرمی با اشاره به اینکه پارسال و امسال در مجموع ۱۹۲ پروژه غیرعمرانی در استان توسط بسیج به اجرا گذاشته شده است، ادامه داد: همچنین طی ماه‌های اخیر به واسطه شیوع ویروس کرونا شاهد توزیع بسته معیشتی به تعداد ۲۲۰ هزار مورد، هر بسته به ارزش ۳۵۰ هزار تومان بودیم. علاوه بر این، اهدای ۵۰۰۰ بسته نوشت‌افزار، هر بسته به ارزش ۱۴۰ هزار تومان را نیز باید به این اقدامات اضافه کرد.

فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان در ادامه از توزیع ۳ میلیون ماسک و توزیع کمک‌های مؤمنانه به ارزش ۸۰ میلیارد تومان در استان خبر داد و گفت: بسیج جامعه زنان تنها تشکل پرتلاش در کشور است که نظیر آن در هیچ جای دنیا یافت نمی‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: