کد خبر: 3937188
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
مسئول بسیج دانشجویی استان زنجان گفت: مناظره، تریبون آزاد، کرسی آزاداندیشی و نشست‌های بصیرتی با حضور دانشجویان و کارشناسان به‌صورت زنده در فضای مجازی برگزار می‌شود.

برگزاری نشست‌های بصیرتی بسیج زنجان در فضای مجازیبه گزارش ایکنا از زنجان، ابوالفضل صابری، مسئول بسیج دانشجویی استان زنجان، 4 آذرماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بسیج دانشجویی با استفاده از ظرفیت‌های علمی، نیروی جوان و با نشاط در راستای حکمت‌سازی و تمدن‌سازی گام برمی‌دارد تا توسعه تفکر بسیجی در جامعه، هسته‌های مقاومت را تقویت کند.

وی نقش بسیج دانشجویی در حوزه جهاد علمی، فرهنگی و بصیرتی را مهم خواند و گفت: این نقش‌ها بعد از جنگ تحمیلی و میدان دفاع از انقلاب اسلامی تا کنون حفظ شده است و برای تبیین و گسترش تفکر ناب بسیجی بین عموم جامعه و حتی جهانیان تلاش می‌کند.

این مسئول با تأکید بر برنامه‌ریزی صحیح و دقیق در راستای تکریم بسیج در دنیای پر تنش کنونی بیان کرد: بازنمایی تصویر امیدبخش، وحدت‌آفرین، خدمت‌رسان، مبتکر حل مسائل، توانمند و مقتدر از شجره طیبه بسیج با معرفی جایگاه، عملکرد و دستاورد‌های بسیج در ۴۱ سال گذشته از اهداف برنامه‌های بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان در هفته بسیج است.

مسئول بسیج دانشجویی استان زنجان با تاکید بر شعار هفته بسیج مبنی بر «بسیج پیشرو در خدمت و امید‌آفرینی» و شعار روز تشکیل بسیج دانشجویی با عنوان «بسیج مبتکر حل مسائل» ابراز کرد: انعکاس اقدامات، دستاورد‌ها و پیامد‌های گذشته حضور و فعالیت بسیج در جامعه به خصوص در مبارزه با کرونا و حضور میدانی بسیج در عرصه‌های دهگانه نیروی انسانی، علم و فناوری، اجتماعی، فرهنگی، هنری، رسانه، تعلیم و تربیت، راهبردی و زیرساختی، ورزش و تربیت بدنی، اقتصاد مقاومتی و بسیج سازندگی از سیاست‌ها و رویکرد‌های برنامه‌های بسیج دانشجویی در هفته مقدس بسیج است.

وی توجه به ابعاد وحدت‌آفرین، امیدآفرینی در جامعه، خدمت‌رسانی و حرکت‌های جهادی بسیج به عموم دانشجویان را ضروری خواند و افزود: حوزه‌های معنوی، تربیتی و اخلاقی بسیج در دانشگاه، روحیه انقلابی‌گری، شهادت‌طلبی و حضور در صحنه‌های دفاع از انقلاب و اسلام، علمی، پژوهشی، مطالبه‌گری و حل مسائل جامعه توسط بسیج دانشجویی نیز در صدر فعالیت‌های این تشکل قرار دارد.

صابری با اشاره به برنامه‌های بسیج دانشجویی در هفته بسیج افزود: برگزاری جشنواره نجم به‌صورت متمرکز و سراسری در کشور، مناظره، تریبون آزاد و کرسی آزاداندیشی و نشست‌های بصیرتی با حضور دانشجویان و کارشناسان به‌صورت زنده در فضای مجازی و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی به اقشار آسیب‌پذیر و اعزام گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی به مناطق محروم استان در راستای محرومیت‌زدایی، بخشی از برنامه‌های این هفته است.

وی از افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی خبر داد و گفت: یک باب خانه محروم در روستای تازه کند شهرستان به بهره‌بردری می‌رسد و اهتمام جدی دانشجویان بسیجی استان زنجان محرومیت‌زدایی از روستا‌ها و مناطق دور افتاده با کار و تلاش شبانه روزی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: