کد خبر: 3946926
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴
مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان زنجان گفت: این ستاد آمادگی دارد در شرایط کرونایی که برگزاری مراسم ترحیم امکان‌پذیر نیست، هزینه این مراسم را برای آزادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد جمع‌آوری کند.

آمادگی ستاد دیه زنجان برای جمع‌آوری هزینه مراسم ترحیم و آزادسازی زندانیانعلاءالدین کریمی، مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان زنجان در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: با اجرای طرح‌های مختلف از ابتدای سال تاکنون 169 نفر از زندانیان جرائم مالی غیرعمد در استان زنجان آزاد شدند که 6 نفر از آن‌ها خانم بودند.

وی مجموع بدهی این افراد را 265 میلیارد و 437 میلیون ریال برشمرد و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، شکات از 103 میلیارد و 984 میلیون ریال بدهی خود گذشت کردند و رقم کمک‌های بلاعوض ستاد دیه نیز 20 میلیارد و 513 میلیون ریال است.

این مسئول با اشاره به اینکه 13 میلیارد و 932 میلیون ریال از طرف بنیاد مستضعفان برای آزادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد کمک شده است، ابراز کرد: باقی مبلغ بدهی نیز از محل منابع ستاد دیه کشور، بانک‌های عامل، قبولی اعسار و آورده متهم تامین شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان زنجان یادآور شد: 2 نفر از زندانیان آزاد شده از سادات بودند که یک خانم برای ادای نذر خود با پرداخت 73 میلیون تومان زمینه آزادی آن‌ها را فراهم کرد.

وی ادامه داد: در ایام کرونا که امکان برگزاری مراسم ترحیم وجود ندارد، 2 خانواده که عزیزان خود را از دست دادند مبلغ مورد نظر برای احسان و برگزاری مجلس ترحیم را برای آزادی زندانیان هزینه کردند که از این طریق نیز 8 زندانی با اهدای مبلغ 53 میلیون تومان از طرف این خانواده‌ها آزاد شدند.

کریمی با اشاره به اینکه در حال حاضر 166 نفر به خاطر جرائم مالی غیرعمد زندانی بوده و در انتظار کمک خیران هستند، تصریح کرد: با توجه به امکان‌پذیر نبودن برگزاری مراسم ترحیم در شرایط کرونایی، ستاد دیه این آمادگی را دارد احسان مردم را برای آزادسازی زندانیان جمع‌آوری کند.

وی در پایان اظهار کرد: علت عمده محکومیت زندانیان مالی جرائم غیرعمد چک بلامحل غیرکلاه‌برداری، نفقه، مهریه و حوادث کارگاهی است و از مردم تقاضا کرد ضمن افزایش آگاهی خود در خصوص مسائل حقوقی، رعایت این موارد در معاملات و زندگی را جدی بگیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: