کد خبر: 3989478
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸

مشاور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در سفر به زنجان و بازدید از موقوفات شاخص گفت: اوقاف به دنبال اجرای طرح تحول اساسی با هدف افزایش بهره‌وری و درآمد موقوفات است.

اوقاف به دنبال ایجاد تحول اساسی برای افزایش درآمد موقوفات استبه گزارش ایکنا از زنجان، به نقل از روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان زنجان، حجت‌الاسلام طهماسبی، مشاور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، 17 مردادماه در سفری یک روزه به استان زنجان از موقوفات و امامزادگان و بقاع شاخص این استان از جمله کاروانسرای سنگی، امامزاده سید ابراهیم(ع) زنجان، حسینیه اعظم زنجان و مجتمع کشت و صنعت مصباح وابسته به حسینیه اعظم زنجان بازدید و در جلسه شورای اداری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان نیز شرکت کرد.

وی در جلسه شورای اداری اوقاف استان زنجان که در شهرستان ابهر برگزار شد، اظهار کرد: سطح بهره‌وری و درآمدهای موقوفات قابل قبول نیست و اوقاف به دنبال اجرای طرح تحول اساسی با هدف افزایش فوق‌العاده بهره‌وری و درآمد موقوفات است تا در اجرای وظایف اساسی خود از جمله حفظ عین و اجرای نیات واقفین بهتر و مناسب تر عمل کند.

حجت‌الاسلام مختار کرمی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان نیز در این جلسه گفت: بحمدالله اوقاف استان زنجان ظرفیت خوب و مناسبی در بحث موقوفات و همچنین همکاران آماده و پای کاری دارد و از اجرای هرگونه طرح تحول درآمدی و بهره‌وری استقبال می‌کنیم و به دنبال رسیدن به این اهداف هستیم.

وی در ادامه ابراز کرد: استان زنجان در سال ۱۳۹۸ از لحاظ رتبه درآمدی در جایگاه ۳۱ بود اما به لطف خداوند و تلاش همکاران این رتبه در سال ۱۳۹۹ به جایگاه دوم کشور ارتقاء یافت و در تلاش برای حفظ و ارتقاء آن هستیم. اکنون درآمد کل اوقاف موقوفات و بقاع استان زنجان حدود ۲۲ میلیارد تومان است که هر چند به تازگی به این سطح از درآمد رسیده‌ایم اما به هیچ وجه برایمان قانع کننده نیست و باید تلاش همه جانبه و شبانه روزی انجام دهیم تا سطح و جایگاه کارکردمان را افزایش داده تا از این طریق اجرای وظایف اساسی اوقاف از جمله حفظ عین، پیشرفت وضعیت، سرمایه‌گذاری موقوفات و اجرای بهتر و گسترده تر نیات واقفان ارجمند را شاهد باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: