کد خبر: 3819956
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
گروه اجتماعی ــ مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: ۵۵ هزار نفر از خدمات کمیته امداد استان زنجان استفاده می‌کنند و ۲۵ هزار خانوار دریافت‌کننده خدمات مستمر هستند.
بهره‌مندی 55 هزار نفر از خدمات کمیته امداد استان زنجانهدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان، در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: از رویکردهای اصلی کمیته امداد استان زنجان توسعه بعد مردمی این نهاد است و با همین نگاه و نیز هدف اجتماع‌محور کردن فرآیند فقرزدایی، تلاش می‌کنیم با توسعه کمی و کیفی مراکز نیکوکاری با محوریت بسترهای لازم برای مشارکت بیشتر خیران در برنامه‌های اجرایی این نهاد فراهم شود.

وی با بیان اینکه مردم استان زنجان همواره در برنامه‌های اجرایی این نهاد مشارکت مطلوبی داشته‌اند، افزود: با وجود چالش‌های اقتصادی با گفتمان‌سازی مناسب از طریق ائمه جمعه و جماعات، فضاسازی مناسب رسانه‌ای، همراهی مسئولان و تلاش‌های انجام شده، مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی این نهاد افزایش قابل توجهی داشته است.

صفری با اشاره به اینکه با هم‌افزایی کمک‌های مردمی و منابع داخلی این نهاد، هیچ مددجوی در صف انتظار خدمت در بخش‌های مختلف در استان زنجان وجود ندارد، ادامه داد: با مشارکت مطلوب خیران زنجانی در طرح‌های اجرایی کمیته امداد به ویژه طرح اکرام ایتام و محسنین، میانگین ماهیانه سرانه دریافتی ایتام تحت حمایت این نهاد با 481 هزار تومان، 2 برابر میانگین کشوری است.

وی در ادامه به جمع‌آوری 14 میلیارد و 100 میلیون تومان زکات در سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: برنامه‌ریزی شده است این رقم با افزایش 28 درصدی نسبت به سال گذشته به 18 میلیارد و 100 میلیون تومان برسد.

صفری به  بهره‌مندی بیش از 28 هزار خانوار نیازمندی زنجانی از خدمات مستمر و غیرمستمر این نهاد اشاره کرد و گفت: از مجموع خانوارهای تحت حمایت این نهاد در استان زنجان بیش از 25 هزار خانواده از خدمات مستمر کمیته امداد بهره‌مند هستند که از این تعداد نیز 6 هزار و 500 خانواده در سال گذشته تحت حمایت قرار گرفته‌اند.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: