کد خبر: 3828225
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش گفت: قرآن بهترین ابزار تعلیم و تربیت دنیای پیچیده امروز است و برای رهایی از آسیب‌های اجتماعی باید به این کتاب الهی پناه ببریم.

آموزه‌های قرآن؛ بهترین ابزار تعلیم و تربیت دنیای پیچیده امروزبه گزارش ایکنا از زنجان، علیرضا کاظمی، معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش، روز گذشته، ۲۷ تیرماه در آیین افتتاحیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور در بخش خواهران اظهار کرد: امیدواریم حضور ارزشمند دانش‌آموزان در استانی که به شهر شور و شعور حسینی، دیانت و عشق به اهل بیت(ع) مشهور است به عنوان رخداد فرهنگی اثرگذار در تاریخ این استان ثبت شود.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان زیادی در کشور در عرصه قرآنی فعال هستند اما لطف پروردگار و دعای پدر و مادران شامل حال شما شده که در این محفل قرآنی حضور دارید.

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در فضای پیچیده تعلیم و تربیت امروز، قرآن، نگاه الهی و خدایی بهترین ابزاری است که می‌تواند ما به سرمنزل مقصود برساند.

وی با اشاره به اینکه خداوند همه را به ذکر پروردگار توصیه فرموده، ابراز کرد: اگر آیات مختلف قرآن را در کنار یکدیگر قرار داده  در آن‌ها تدبر کنیم، شاهد اثرگذاری قرآن در زندگی فردی و اجتماعی خواهیم بود. یکی از مصادیق بارز ذکر، قرآن است.

این مسئول با اشاره به اینکه خدا فلسفه تمسک و پناه بردن به قرآن را در سوره مزمل بیان کرده است، گفت: در دنیای پیچیده امروز که در معرض انواع آسیب‌های اجتماعی قرار داریم، باید به قرآن پناه ببریم که روی آوردن و پناه بردن به قرآن ابعاد مختلفی دارد که قرائت قرآن، تدبر در آن، تفسیر و ترجمه آیات از ابعاد مختلف این حوزه به‌شمار می‌رود.

کاظمی هدف از پرداختن به ابعاد مختلف قرآن را تجلی آیه نور دانست و گفت: باید تلاش کنیم آموزه‌های قرآنی در رفتارهای فردی و اجتماعی متجلی شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: