کد خبر: 3864700
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶

اجرای طرح «هر هیئت یک منطقه» در زنجان

گروه اجتماعی ــ معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: طرح «هر هیئت یک منطقه» برای کاهش آسیب‌های اجتماعی اجرا می‌شود.

اجرای طرح «هر هیئت یک منطقه» در زنجانحجت‌الاسلام یوسف اماملو، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: طرحی را با شعار «هر هیئت یک منطقه» آغاز کرده‌ایم تا با استفاده از ظرفیت هیئت‌های مذهبی در زمینه آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کنیم.

وی ادامه داد: حسینیه اعظم، زینبیه اعظم، هیئت ثارالله و هیئت فاطمیون از جمله هیئت‌های شاخص هستند که می‌توان با توجه به بعد جمعیتی که پوشش می‌دهند در راستای تقویت باورهای معنوی و سبک زندگی اسلامی از آن‌ها بهره جست.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از ۱۳۰۰ هیئت مذهبی در استان زنجان فعالیت می‌کنند، بیان کرد: هیئت‌های مذهبی، مهمترین کانون پرورش فکری و فرهنگی برای جوانان محسوب می‌شوند.

این مسئول هدایت و جهت‌دهی به هیئات مذهبی را از برنامه‌های اصلی سازمان تبلیغات اسلامی درحوزه تشکل‌های دینی دانست و گفت: هیئت‌های مذهبی باید برای سخنرانی، ارائه برنامه‌های قرآنی و مداحی برنامه‌ریزی کنند و جوانان را به سوی ارزش‌های مذهبی سوق دهند.

اماملو از اعزام ۴۰ مبلغ به ۴۰ هیئت مذهبی در زنجان خبر داد و گفت: بیان اهداف واقعه عاشورا، تقویت خود باوری، ایمان و شهادت باید در سخنرانی‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha