کد خبر: 3869488
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۰

گروه سیاست و اقتصاد ــ رئیس سازمان عقیدتی و سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: توسعه منطقه مقاومت، نفوذ روح مقاومت، بومی‌سازی تفکر دفاعی و انتقال فرهنگ بسیجی از توفیقات حاج قاسم است.

نفوذ روح مقاومت در منطقه از توفیقات حاج قاسم استبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام علی سعیدی، عصر امروز، 15 دی‌ماه در جمع روحانیون، طلاب و مبلغان استان زنجان اظهار کرد: آمریکا سیاست‌ها و نظریه‌های مختلفی برای سلطه در جهان دارد که یکی از آن‌ها تمرکز به مشکلات داخل است و در این نظریه معتقدند نباید برای دنیا هزینه کرد و یکی از دلایل عدم جنگ این موضوع است.

وی ایجاد نظم پلیسی را نظریه دوم در خصوص آمریکا عنوان کرد و گفت: در این نظریه بر این باروند که در دنیا نمی‌توان عقب‌نشینی کرد. نظر سوم تمرکز آمریکا در غرب آسیا بوده و این منطقه کانون تهاجم آمریکاییان شده است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح، دسترسی به نفت، مقابله با ایران، جلوگیری از خیزش اسلامی، حفظ رژیم اشغالگر و مقابله با اتحاد مسلمانان را از جمله دلایل علا‌قه‌مندی آمریکا به منطقه غرب آسیا دانست.

این مسئول ایجاد جنگ‌های درونی را راهکار امروز آمریکا خواند و گفت: آمریکا جنگ تمدن‌ها آمریکا و به چالش کشاندن نظام اسلامی به دلیل ماهیت فکری و اعتقادی آن را در پیش گرفته و نقشه حذف حزب‌الله به دست رژیم صهیونیستی نخستین گام در این مسیر بود.

وی یادآور شد: آمریکا ابتدا با راه‌اندازی جنگ تمدنی و جنگ نظامی در افغانستان و عراق تلاش داشت تا ایران را از شرق و غرب مهار کند و از کار‌های ضد فرهنگی عظیمی از جمله توهین به پیامبر گرامی اسلام، آتش زدن قرآن، تخریب مبانی دینی و عاشورا و مقدسات دریغ نکرد.

سعیدی با اشاره به اینکه راهبرد آمریکا از جنگ مستقیم به جنگ نیابتی تغییر یافته است، افرود: با این کار به دنبال فرسوده کردن نیروهای مسلمان، ایجاد اختلاف و تنش و تحمیل هزینه به منطقه هستند و با بدل‌سازی از شیعه و تقویت شیعه لندنی برای ضربه زدن به جریان اسلام تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به شهادت سردار قاسم سلیمانی تصریح کرد: توسعه منطقه مقاومت، نفوذ روح مقاومت و انتقال فرهنگ بسیجی از توفیقات حاج قاسم است و بومی‌سازی دفاعی منطقه دستاورد این تفکر به‌شمار می‌رود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح به حفظ انسجام ملی که افزایش قدرت منطقه‌ای را در برخواهد داشت، تأکید کرد و گفت: در حال حاضر همه تمرکز دنیا بر انقلاب اسلامی بوده و بی‌شک حملات دشمن بی‌پاسخ خواهد ماند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: