کد خبر: 3886502
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از لغو جشن‌های نوروزگاه در نوروز امسال خبر داد و گفت: همه موزه‌ها و اماکن تاریخی نیز تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.

لغو جشن‌های نوروزگاه در زنجانامبر ارجمند، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان در گفت‌و‌گو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: زنجان همواره به عنوان میزبان مهربان مطرح بوده اما نوروز امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای حفظ سلامت هموطنان پذیرای مسافران نخواهد بود.

وی تصریح کرد: بر اساس آخرین بخشنامه ابلاغی از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هر گونه تجمع و مراسم نوروزی که موجب حضور مردم و جمعیت در یک محل باشد به منظور جلوگیری از شیوع ابتلا به بیماری کرونا منتفی است.

این مسئول از لغو همه رویدادهای فرهنگی نوروزگاه خبر داد و گفت: آیین نوروزگاه از سال 95 برای نمایش آیین‌ها، رسوم و سنت‌های شهرستان‌های مختلف استان و اجرای موسیقی محلی به اجرا در آمده بود که امسال این مراسم برگزار نخواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان ادامه داد: همه اماکن و محوطه‌های تاریخی و موزه‌های این استان نیز تا اطلاع ثانوی از پذیرش گردشگران معذور هستند.

وی با اشاره به اینکه نوروز امسال امکانات رفاهی برای ارائه خدمات به مسافران پیش‌بینی نشده است، ابراز کرد: پذیرش مسافر در اماکن اقامتی رسمی و غیررسمی نیز ممنوع است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: