کد خبر: 3963030
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷
پیکر دو محیطبان شهید زنجانی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از مقابل اداره‌کل محیط زیست استان زنجان تشییع و با اندوه دوستداران محیط زیست، مردم و مسئولان به خاک سپرده شد.

پیکر دو محیط‌بان شهید زنجانی به خاک سپرده شدبه گزارش ایکنا از زنجان، پیکر مطهر شهیدان مهدی مجلل و میکائیل هاشمی، دو تن از محیطبانان زنجانی، امروز، 18 فروردین‌ماه از مقابل اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان تشییع و به خاک سپرده شد و جمعی از همکاران اداره‌کل محیط زیست و مسئولان استان این دو اسطوره فداکاری که دفاع جانانه از میراث زمین را به نمایش گذاشتند را برای آرام گرفتن در خانه ابدی بدرقه کردند.

این دو محیطبان وظیفه‌شناس 16 فروردین‌ماه در حین یک تعقیب و گریز برای دستگیری شکارچیان غیرمجاز در منطقه شکارممنوع فیله‌خاصه با ضرب گلوله جنگی به شهادت رسیدند.

سردار رحیم جهانبخش، فرمانده انتظامی استان زنجان در جمع خبرنگاران با ابراز تاسف از اقدام شکارچیان غیرمجاز در به شهادت رساندن دو محیطبان اظهار کرد: بلافاصله بعد اطلاع از این برخورد مسلحانه، پلیس آگاهی با مشارکت پلیس امنیت عمومی برای شناسایی و دستگیری متهمان وارد عمل شد و در اقدامی هوشمندانه در کمتر از ۱۲ ساعت، عاملان شهادت این دو محیط‌بان زنجانی دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه تحقیقات پلیس نشان از پایبندی محیطبانان در خصوص قانون‌ به‌کارگیری سلاح دارد، ادامه داد: این دو محیطبان علی‌رغم برتری تجهیزاتی که نسبت به شکارچیان غیرمجاز داشتند، قانون به کارگیری سلاح را رعایت کرده و قصد دستگیری آنان را در محیط حفاظت شده داشتند ولی متاسفانه متهمان در اقدامی غافل‌گیرانه این دو محیطبان را به شهادت رساندند.

فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه اقدام محیطبانان در دفاع از حریم محیط زیست ستودنی است، تصریح کرد: متهمان نیز در بازجویی‌های اولیه به شکار غیرمجاز و شهادت دو محیطبان اعتراف کردند. همچنین پس از بازرسی ماموران از متهمان سه قبضه اسلحه شکاری به همراه ابزارآلات شکار و مقداری گوشت شکار غیرمجاز کشف شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: