کد خبر: 3954028
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به ساماندهی یک هزار و 260 تیم ناظران سلامت گفت: در طرح شهید سلیمانی بیش از 23 هزار بازرسی از اماکن عمومی زنجان به منظور قطع زنجیره شیوع کرونا انجام شده است.

انجام بیش از 23 هزار بازرسی اماکن عمومی زنجان در طرح شهید سلیمانیبه گزارش ایکنا از زنجان، علی طاهری، سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان، امروز، 26 بهمن‌ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح شهید سلیمانی با هدف قطع زنجیره کرونا و پیشگیری از ابتلا به این ویروس تدارک دیده شده و مسئولیت نظارت بر واحدهای صنفی و اماکن عمومی در خصوص رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی به عهده هلال احمر گذاشته شده است و طرح ناظران سلامت برای این منظور اجرا می‌شود.

وی ابراز کرد: ناظران سلامت طرح شهید قاسم سلیمانی با همکاری جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر و بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی در زمینه کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی بوده و آماده‌سازی تیم‌ها در این طرح بر عهده جمعیت هلال احمر است و ساماندهی و بهره‌‌گیری از این تیم‌ها بر عهده معاونت بهداشتی دانشگاه‌ علوم پزشکی استان زنجان قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک هزار و 32 نفر از خانم‌ها و یک هزار و 259 نفر از آقایان عضو در حوزه جوانان و داوطلبان در طرح ناظران سلامت حضور فعالی دارند، بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مسئولیت نظارت فنی و کارشناسی بر تیم‌های داوطلب بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی است و همه بازدیدها و نظارت‌های انجام شده توسط نیروهای داوطلب هلال احمر بدون مداخلات میدانی، حقوقی و قضایی انجام می‌شود.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان ادامه داد: در این طرح ارزیابی و نظارت بر اماکن تهیه و توزیع واحدهای صنفی، ادارات، مراکز ارائه خدمات مردمی، نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی ادارات، بانک‌ها، محل‌های تجمع، بازارها و میادین میوه و تره‌بار با بهره‌گیری از لیست‌های مرتبط با هر صنف که توسط کارشناسان بهداشت محیط مراکز جامع خدمات سلامت در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته، انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 23 هزار و 897 مورد از این مکان‌ها توسط یک هزار و 260 تیم ناظران سلامت در طرح شهید قاسم سلیمانی به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظارت و ارزیابی شده‌اند، بیان کرد: در این طرح جوانان و داوطلبان عضو جمعیت هلال احمر استان زنجان با کارت شناسایی معتبر و لباس فرم سازمان جوانان یا داوطلبان هلال احمر در کنار گروه بهداشت محیط محلات خدمات پیشگیری از بیماری کرونا را ارائه می‌دهند.

طاهری افزود: همکاری در آموزش عمومی کسبه، اصناف، همکاری در ضدعفونی اماکن و معابر و محل‌های تجمع و همکاری با تیم‌های مراقبت و حمایت از دیگر اقداماتی است که از سوی جمعیت هلال احمر استان زنجان در طرح شهید قاسم سلیمانی انجام می‌شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: