کد خبر: 3985095
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱
در اعیاد غدیر و قربان انجام می‌شود؛
مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان زنجان گفت: هیئت‌های مذهبی پویش‌هایی را برای آزادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد در اعیاد قربان و غدیر و دهه ولایت و امامت تدارک دیده‌اند.

عزم هیئت‌های مذهبی زنجان برای آزادی زندانیانعلاءالدین کریمی، مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان زنجان، در گفت‌وگو با ایکنا از زنجان، اظهار کرد: مناسبت‌های ملی و مذهبی همواره فرصتی برای کمک و یاری رساندن به اقشار مختلف است و ستاد دیه نیز از این فرصت برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در راستای آزادسازی زندانیان جرائم مالی غیرعمد استفاده می‌کند.

وی ابراز کرد: هیئت‌های مذهبی استان زنجان امسال به مناسبت فرا رسیدن اعیاد سعید قربان و غدیر و دهه ولایت و امامت برای آزادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد از محل هزینه‌های خود و کمک‌های مردمی برنامه‌ریزی کرده‌اند که این مورد توسط هیئت‌ها در فضای مجازی نیز تبلیغ و اطلاع‌رسانی می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه مردم استان زنجان در مسائل اجتماعی و امور خیریه، سرآمد هستند، تصریح کرد: در عید سعید نوروز، جشن گلریزان ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر نیز تعدادی از زندانیان جرائم مالی غیرعمد استان از محل کمک‌های مردمی آزاد شدند. ضمن اینکه اقشار مختلف از جمله هیئت‌های ورزشی نیز پویش‌هایی را برگزار می‌کنند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه در استان زنجان با اشاره به آزادی تعدادی از زندانیان جرایم مالی غیرعمد گفت: بدهی این زندانیان از محل کمک‌های مردمی و خیران، گذشت شاکیان، کمک‌های بلاعوض ستاد دیه کشور، آورده خود زندانیان و اعطای تسهیلات، تأمین شده است و این ستاد آمادگی دریافت هزینه مجالس ترحیم برای آزادی زندانیان را دارد.

وی یادآور شد: خیران می‌توانند جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، کمک‌های نقدی خود را به صورت غیرحضوری و از طریق شماره حساب 0224137397006 و یا شماره کارت 6037991899973626 پرداخت کنند.

کریمی افزود: علت عمده محکومیت زندانیان مالی جرائم غیرعمد چک بلامحل غیرکلاه‌برداری، نفقه، مهریه و حوادث کارگاهی است و از مردم تقاضا کرد ضمن افزایش آگاهی خود در خصوص مسائل حقوقی، رعایت این موارد در معاملات و زندگی را جدی بگیرند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: