کد خبر: 3985127
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۳
معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان گفت: مراسم دعای عرفه و نماز عید قربان در فضای باز مناسب برگزار و برای مراسم مذهبی از ظرفیت فضای مجازی بهره‌گیری شود.

مراسم دعای عرفه در فضای باز مناسب برگزار شودبه گزارش ایکنا از زنجان، خدابخش مرادی‌نافچی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان صبح امروز، ۲۸ تیرماه در جلسه قرارگاه عملیاتی کرونا در رابطه با دستورالعمل برگزاری مراسم عرفه، عید قربان و ایام محرم، اظهار کرد: امسال مبنای عمل ما در برگزاری مراسم روز عرفه، عید قربان، عید غدیر و دهه محرم، دستورالعمل سال گذشته بوده و در دستورالعمل امسال نیز، تغییر خاصی ایجاد نشده است.

وی در رابطه با برگزاری مراسم عرفه، ابراز کرد: امسال مراسم عرفه با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی اعم از رعایت فاصله اجتماعی ۲ متری، استفاده از ماسک و غیره در فضای باز با ظرفیت محدود برگزار خواهد شد و توصیه می‌شود برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، شهروندان از ظرفیت فضای مجازی استفاده کنند.

این مسئول با بیان اینکه اکنون هنر ما حفظ وضعیت نارنجی کرونا در شهرستان‌های استان زنجان است، بیان کرد: فرمانداری زنجان با همکاری اداره‌ کل تبلیغات اسلامی، مرکز بهداشت شهرستان زنجان، فرمانده انتظامی شهرستان زنجان و فرمانده سپاه شهرستان زنجان، جلسات اجرایی و توجیهی را برای نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مناسباتی که در دستورالعمل‌های ابلاغی آمده است، برگزار کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی هیئت امنای هیئت‌های مذهبی تأکید کرد و گفت: تبلیغات اسلامی و نیروی انتظامی باید با همکاری سپاه انصارالمهدی(عج) زنجان جلسه‌ای برای توجیه و آموزش دستورالعمل‌ها برگزار کنند.

وی با اشاره به بهره‌گیری از نیروهای هلال‌احمر در برگزاری مراسم عرفه، خاطرنشان کرد: اداره‌ کل آموزش‌وپرورش نسبت به در اختیار قرار دادن فضای مناسب مدارس و دانشگاه‌ها برای برگزاری مراسم عرفه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای باز اقدام کنند.

محمدرضا صائینی، معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی استان نیز در ادامه این جلسه در رابطه با برگزاری مراسم ایام محرم و اعیاد مذهبی اظهار کرد: همانند سال گذشته دسته عزاداری برگزار نمی‌شود و برگزاری مراسم‌ عزاداری در وضعیت نارنجی و قرمز کرونا با ظرفیت تعیین شده در فضای باز امکان‌پذیر است.

وی به مراسم دعای عرفه اشاره کرد و گفت: طبق پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده با توجه به وضعیت نارنجی کرونایی، برگزاری مراسم دعای عرفه در فضای باز با حداکثر ۱۰۰ نفر و رعایت فاصله اجتماعی ۲ متری جایز است.

این مسئول در رابطه با برگزاری مراسم عزاداری در وضعیت زرد، تصریح کرد: برگزاری مراسم عزاداری در تکایا و مساجد با ظرفیت محدود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: