کد خبر: 3786679
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه موقت تهران، علما را چراغ هدایت جامعه و سفیران الهی خواند و گفت: مراکز علمی باید دینداری و پایبندی به حکومت اسلامی را رواج دهند.
علما چراغ هدایت جامعه هستند/مراکز علمی باید دینداری و پایبندی به حکومت اسلامی را رواج دهندبه گزارش ایکنا از زنجان، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، امروز، ۱۳ بهمن‌ماه در همایش طلاب و روحانیون استان زنجان ضمن تبریک ایام‌الله پیروزی انقلاب اسلامی و تسلیت به مناسب شهادت ام‌ابیها، حضرت فاطمه(ع) اظهار کرد: نعمت انقلاب را نعمت تحول جهانی و آغاز ظهور حضرت مهدی(عج) می‌دانیم. این انقلاب برای جهان بشریت یک ارمغان الهی، برای عالم تشیع یک پیروزی، برای ایران استقلال و عزت بود و برای روحانیت یک ذخیره ماندگار و ارزش غیرقابل قیاس با دیگران به حساب می‌آید.
وی خاطرنشان کرد: طبق روایات معصومان (ع)، علمای دین سفیران خدا و جانشین پیغمبر(ص) هستند. علما از کشور، دین، اخلاق و آرامش فکری جامعه را محافظت می‌کنند. مرز قرآن، روایات و رسالت توحید به دست پرچم‌داران حوزه‌های علمیه مرزبانی می‌شود.
امام جمعه موقت تهران علما را چراغ روشنی دانست و گفت: اگر عالم نباشند، مردم راه خدا و بهشت را پیدا نمی‌کنند. علما همچون شمعی آب می‌شوند تا راه را برای مردم روشن کنند.
وی ادامه داد: علما اسوه و الگو به‌شمار می‌روند، چراغی هستند که در افق بالا نور می‌دهند و افراد با دیدن آن می‌فهمند که به کجا پناه ببرند. علما دلیل و فلش به سمت پروردگار هستند. این دلیل و هادی جامعه را از ضلالت و جهالت، به راه خدا و پاکی دعوت می‌کنند.
حجت‌الاسلام صدیقی تصریح کرد: کسی که مرجع مراجعت راه توحید و اخلاق است و می‌تواند برای فکر مردم خوراک تولید کند، خداوند متعال فرموده است، باید اهل ذکر باشد و اهل ذکر یعنی کسی که غافل نیست. کسانی که دچار نسیان می‌شوند، گرفتار فسق می‌شوند و اهل غفلت در جهنم می‌افتند.
وی تأکید کرد: علما باید در حضور حق و بیدار دل باشند و لحظه‌ای از امانت‌هایی که خدا به آن‌ها داده غفلت نکنند. اگر ملایی خشیت خدا در وجودش نیست و دغدغه‌هایش مالی و شهرتی باشد، پیش خدا هیچ ارزشی ندارد. اهل ذکر اهل خشیت هستند. قبل از اینکه به دیگران نور دهند خودشان نورانی می‌شوند.
صدیقی با اشاره به اینکه در زمان پیش از اسلام، بیماری‌های فکری و عملی جامعه را فرا گرفته بود، خاطرنشان کرد: پیامبر(ص) به عنوان یک مسئول مامور شد تا قیام کند و بیماری سیاسی بشر را درمان کند. اسلام دین علم است و برای زمامداری عالم را معرفی می‌کند.
امام جمعه موقت تهران پیاده‌سازی حکومت اسلامی را از اهداف انقلاب خواند و گفت: با حکومت فاسد نمی‌شود دین را پیاده کرد. تا حکومت به میدان نیاد و ادارات مسئله حجاب را جدی نگیرند کار مبلغان خروجی ندارد.
وی به رواج پاکی و دینداری در مدارس و مراکز علمی تأکید کرد و گفت: وقتی کار درست می‌شود که حکومت درست شود و محیط‌های فرهنگی در مسیر خدا و نجات جامعه باشد.
وی یادآور شد: پیامبر(ص) مبعوث شد تا اوضاع سیاسی جهان را سامان دهد که پیامبر(ص) حکومت اسلامی را شروع کرد و حضرت مهدی(عج) آن را به پایان برساند و روابط خانوادگی و سیاسی را سامان دهد. خدا به پیامبر(ص) فرمود که قیام کن و زنگ خطر را به صدا در بیاور و خفتگان را بیدار کن.
وی با اشاره به اینکه دین اسلام، دین مدیریت، جهاد، حقوق، قانون و اخلاق است، ادامه داد: حکومت اسلامی با رفاه و خوشگذرانی نمی‌‌سازد. کشور ما ۴۰ سال اقتدار خود را حفظ کرده و پیشرفت‌های اعجازآمیزی دارد، با این حال حوزه‌های علمیه نتوانستند مدیرانی تربیت کنند که به ولایت فقیه پایبند باشند. دبیرها و اساتید دانشگاه باید طوری عمل کنند که در درس خود سکولار و لیبرال تربیت نکند.
حجت‌الاسلام صدیقی بیان کرد: حوزه علمیه شهدا را بدرقه کرده و انقلاب، تحول، خداترسی، مدیریت باکفایت، از حوزه شکل گرفته و باید حوزویان راهی نو در پیش گیرند و خود را از گذشته برای اوضاع زمان آماده‌تر کنند.
وی خاطرنشان کرد: دنیا و استکبار از عمامه سیلی خورده و منافع آمریکا در مملکت قطع شده است. اخلاق ما لباس ماست. سپاه مظهر اقتدار ۴۰ سالگی نظام است. شکست داعش اعجاز بزرگی بود که در واقع شکست آمریکا و قدرت‌های قارونی منطقه را به نمایش گذاشت.
وی ادامه داد: علم و سلاح در کنار هم هستند سلاح به دین و علم تکیه می‌کند. حضور علما نقش جهانی دارد و می‌تواند قارونی‌های منطقه را سرافکنده کند و این انقلاب این عرصه را به روحانیت داده است.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه از ۱۰۰ کشور در قم طلبه داریم، تصریح کرد: این انقلاب باعث شد ولایت فقیه مطرح شود و در قانون قرار گرفت و تا خط مقدم آمریکا در مقابل ما زانو زد.
وی علما را دیدبان و هادی خواند و گفت: انقلاب دشمن دارد که دشمنان عادی نیستند. فتنه ۸۸ فتنه‌ای بین‌المللی با عوامل داخلی بود. برخی از مسئولان برای فعالیت شبکه‌های اجتماعی خارجی سماجت دارند در حالی که وقایع در دی ماه ۹۶ با دستور همین شبکه‌ها اتفاق افتاد که هم صدمات اقتصادی و هم سیاسی دارد.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: